Найкращі райони Ужгорода для оренди житла
Які райони в місті Ужгород найкраще підходять для оренди квартири чи будинку для комфортного життя? Все не так однозначно, як Ви могли б подумати. Розбір усіх районів Ужгорода для оренди житла - де варто знімати квартиру, а де краще утриматись.

Коли 4 роки тому я переїхала до Ужгорода мій знайомий з Ужгорода з LinkedIn рекомендував мені для оренди житла саме Боздошський район. Тому що "стильно, модно, молодіжно, прогресивно і взагалі супер-пупер-распопупер район".
Мені повезло і я зняла дизайнерську квартиру в дуже гарних людей, сімейної пари, не в Боздоші, а через пішохідний дерев'яний міст "для поцілунків" біля стадіону Авангард. Там було тихо, спокійно і затишно. Я там жила як у Христа запазухою цілий рік. Знімала стильну 2 кімнатну квартиру-студію з сучасним ремонтом, меблями, усією технікою в першій рік війни лише за 300 доларів США на місяць.
Дяка хазяям моєї квартири, вони навіть не підвищили ціну за весь 2022 рік. Єдина умова була додаткова - винаймати прибиральницю, аби вона раз на тиждень робила в квартирі ідеально чисто. Ця прибиральниця і моє невміння вибудовувати особисті кордони і стали причиною, чому я не продовжила оренду цієї квартири на наступний рік за 500 доларів США, хоча і хотіла в ній залишитись. Дуже це житло в Ужгороді мені подобалось, воно було максимально комфортне, гарне і чудове. В мене про нього залишились лише приємні враження.
Так ось, давайте повернемось до головної осі моєї розповіді про найкращі та найгірші райони Ужгороду для оренди житла.
Де знімати житло в оренду в Ужгороді, в яких районах, я б рекомендувала, а де - категорічно ні
В Ужгород я приїхала одиначкою, одинокою 39-річною жінкою. Але доля так зробила, що в застосунку Badoo я познайомилась з найгарнішим, найрозумнішим та найкращим Чоловіком у світі, котрий згодом і став моїм офіційним Чоловіком. Він корінний ужгородець, котрий знає тут всі входи та виходи, усі райони, усіх місцевих, все про всіх. Обізнаний абориген, як то кажуть. Місцевий.
І він сказав і обгрунтував, чому БОЗДОШ - ОДИН З НАЙГІРШИХ РАЙОНІВ УЖГОРОДА.
Чому Боздош - поганий район для оренди житла в Ужгороді - загинаємо пальці:
1) Дуже висока заселеність - висока щільність населення на кожний квадратний метр. Ну дуже багато людей живуть і орендують житло в Боздоші. Так, поруч є чудовий Боздоський парк з деревами, річкою, мостом та атракціонами і ресторанами і кав'ярнямі. Ні вздохнуть, ні пьорд...ть, як то кажуть, ані пузіко на балконі вранці спокійно не почесати, аби сусіди це не засікли і не виклали як не в соцмережі, так в групу ОСББ. Не знаю як Вас, а мене дратує, коли нема чим дихати і коли люди снують тудимсь-судимсь, як на Хрещатику. Ви тут як на долоні - Вас всі бачать і Ви всіх бачите.
2) Дуже погані дороги в Боздоші. Лише в цьому 2026 році і трішки в 2025 році залатали деякі ділянки доріг, а так вони вщент вбиті. Ходиш по камінню, ноги ламаєш, всюди камінці і пил. Все забито автомобілями, паркінгів як таких я там не помітила, тому під кожним під'їздом є локальний автоапокаліпсіс. Машини повсюди, дуже небезбезпечно, особливо для сімей з дітками. Хоча є сучасний дитячий майданчик посередині Боздоського району і в самому парку.
3) Якість самих квартир в Боздоші залишає бажати кращого, тому що погана каналізація, труби. Щоб Ви розуміли, головні забудовники в цьому районі були не з Ужгорода, тому вони хоч би що понатикали різних будинків, неякісних, а потім просто, коли отримали кошти за квартири, розпродали їх, просто зробили адьос. Їх не турбує ані поганий стан доріг, ані відсутність нормальної каналізації, вони просто побудували хоч би що і умили руки, а Ви - мешканці Боздошу, майтесь з тим, що маєте.
Це мені розповів чоловік про ці недоліки Боздошу. Бо я, як ВПО, не мала жодної уваги про все це і чисто візуально мені цей район подобався. Але з часом я переконалась, що він правий і жити тут досить нервово і некомфортно як на мене. Але, якщо Ви любите двіж-паріж, то Вам там буде файно.
Так який же район Ужгороду найкомфортніший для оренди житла, зйому квартири?
Центр. Але не центральний центр, а по періферії центру. В самому центрі досить двіжово і шумно. Але, якщо відійти буквально на будинок-два вбік від центру Ужгорода, там затишно і тихо, спокійно і комфортно.
Район стадіона Авангард файний, єврейський тихий район по вулиці Руській (від русинів - корінного населення Закарпаття ця назва пішла), по Швабській, якщо вікна не на основну дорогу, район колишнього розважально-торгівельного центру Україна - біля Церкви, район Білочки (не прямо біля ринку) - це все гарні, нормальні райони для життя в Ужгороді, для оренди квартири чи приватного будинку.
Для елітного життя в Ужгороді рекомендую обирати сучасні ЖК - ParkLand в Новому районі, біля Боздошу розкішні новобудови, інші сучасні житлові комплекси, котрі є "містом в місті".
А також рекомендую приміські райони Ужгороду з дорогими будинками в приватному секторі типу району Табла, де проживає еліта Закарпаття.
Який район найгірший для оренди в Ужгороді?
Однозначно не рекомендую ромський (циганський) район Радванку - бо там живе багато ромів, циган, з малечою, вони і воруть, і хоч що роблять. Хоча в Ужгороді дуже багато і працюючих, і порядних циганів, але є різні люди і випадки. Радванка - самий поганий район Ужгорода для проживання. Там ходить багато чуток про різні кейси не дуже райдужні, всяке траплялось, як то кажуть.
Також не рекомендують для проживання район біля Залізничного вокзалу і там же поруч знаходиться автостанція - дуже неспокійні, м'яко кажучи, райони - багато пияк, наркоманів, криміналу.
Також поганий, але не найгірший (порівнянно з двома вище озвученими районами), це район "п'янчика" - П'яного ринку. Тут неспокійно, багато ромів поруч проживає, дуже бідний і неспокійний знову такі район, трішки кримінальний.
Ось такі справи.
Щодо Нового району, в котрому я вже проживаю останні 3 роки, то район в самому центрі непоганий - є і риночок поруч, і ТРЦ Токіо, і різні крамниці, паб Дрива з чудовим літнім майданчиком, і WellMart поруч, і АТБ, і SPAR супермаркет, і дитячі садки, і школи, і Сільпо, і Хочупурі ресторан дуже смачний...
Але мені як спочатку не сподобався чисто візуально Новий район Ужгороду, так і до сих пір мені в ньому особисто не гармонійно. Він не поганий для оренди та життя в цілому, але, аби Ви розуміли, це радянська + чеська забудова, так, там поруч і Паркленд ЖК, і Сторожниця, і Минай, але ну не дуже, не ахті який чудовий цей район. Це скоріше бюджетний варіант, коли не є інших кращих варіантів. Економ-житло. Спальний район Ужгорода.
Де б я хотіла жити? В центрі Ужгорода. Але не в центральному центрі, а обабіч, поруч з центром. Там так файно! Липова алея, річка Уж, що надихає та релаксує, гарна інфраструктура, поруч багато кафе та локацій для розваг і відпочинку.
Що стосується району Дастора та біля Університета - гарні варіанти для студентів і для нормального життя, золота середина. Хоча там є такі райончики в цьому районі біля Дастору біля місцевих продуктових крамничок абецешек ABC, де багато п'яних. Але де ж без них? Життя важке, люди випивають. Якщо спокійно йти по своїх справах, вони і не трогають.
Це мій погляд на оренду квартир в Ужгороді в різних районах. Цікава Ваша думка. Ви можете висловити її в групі в Фейсбуці від нашого сайту - https://www.facebook.com/groups/1519900646518761/
Якщо Ви бажаєте зняти квартиру в Ужгороді або здати, можете написати своє оголошення прямо тут на цьому сайті zdam.in.ua - в нас зручна подача оголошень про зйом чи здачу житла в будь-якому місті України, абсолютно безкоштовна та ефективна. Також прошу Вас до нашої групи в ФБ (фейсбуці).